אתם שואלים – המאמנת עונה

אני רשום למערך שיש בו גם הרצאות וידאו. מה ההבדל?

כל מערכי ההכנה היום מציעים הרצאות וידאו. ייחודיות המאמנת היא לא בפורמט הוידאו הקצר אלא בשיטת הלימוד. השיטה המקורית מבוססת על דימויים חזותיים וקוליים והיא מקנה לנבחן שני יתרונות: ראשית, המוח האנושי מעבד דימויים חזותיים בצורה מהירה, ולכן השיטה מקצרת תהליכי למידה משום שהיא מאפשרת הבנה בצורה מהירה יותר, ובכך נבחן חוסך מאות שעות לימוד. שנית, השיטה מבוססת על זיכרון חזותי וקולי, ומאפשרת לנבחן “לצלם” ו”להקליט” את מה שהוא רואה ושומע, ולשלוף את רכיבי הידע השונים בקלות ביום הבחינה.

עו”ד שירה וייסברגר,  המאמנת, יוצרת תוכן משפטי מקורי כבר למעלה מ-12 שנים. צריך לצפות בסרטונים שלנו כדי להבין את רמת ההגשה של שירה ואת רמת הפיצוח של כל סוגיה.

אם טרם צפיתם בסרטונים שלנו – אנחנו ממליצים בחום שתעשו זאת. מדובר בשיטה ייחודית שיודעת להזריק את החומר ישירות לתוך תאי הזיכרון שלכם. חלום! לצפייה בסרטונים לדוגמה לחצו כאן

הצפייה בסרטונים לא תוסיף לי עוד שעות לימוד?

ההפך הוא הנכון! הקורסים פותחו במטרה לחסוך זמן יקר הן בהבנת החומר והן בשינון. נבחנים שמשלבים את הצפייה בסרטונים עם קריאת חומרי הלימוד, קוראים את החומר בצורה יעילה יותר ומהירה יותר, וחוסכים זמן אדיר, הודות לשפע טכניקות השינון המיועדות לזיכרון לטווח ארוך, הטיפים והכלים השונים שמוצגים בסרטונים. יתרה מכך, בשלב מתקדם של הלימוד יש נבחנים שמוצאים את הקריאה לא יעילה עבורם, ומעדיפים להפוך את סרטוני המאמנת לכלי הלמידה העיקרי שלהם לצד תרגול.

אני רשום למערך אחר. ההרצאות של המאמנת לא יבלבלו אותי?

לא באנו לבלבל, באנו להציל 😊 בארבע השנים האחרונות, קורסי הוידאו של המאמנת היוו גלגל הצלה ללמעלה מ-3,000 עו”ד! מה שמבלבל הוא להתמודד עם אלפי עמודים של קריאה, בלי שיטות שמקצרות שתהליכי למידה, ובלי עזרי זיכרון המיועדים לטווח ארוך. צריך להבין שבסוף לא משנה באיזה מערך אתם לומדים, כולם ניגשים לאותה בחינה וצריכים לשלוט באותן סוגיות. תקופת הלימוד לא חייבת להיות מרדף מתיש בלי אוויר אחרי קריאה של עוד ועוד עמודים ושינון לא אפקטיבי. יש גם דרך אחרת.

איך משלבים את הסרטונים של המאמנת עם הלימוד במערך הכולל ספרים?

במאמנת 20 קורסי וידאו החולשים על שלושת פרקי הבחינה. כל קורס מחולק לסרטונים קצרים בני 15 דקות בלבד (סה”כ 236 סרטונים).

בשלב הלימוד המקדמי – תוכלו לצפות בסרטונים בזמן שלכם ובקצב שלכם תוך כדי ההתמחות (נשמח לשלוח לכם לינק להרצאה בנושא לימוד מקדמי אפקטיבי).

בשלב הלימוד העיקרי –הצפייה בסרטוני המאמנת נעשית במקביל לקריאת הסוגיה בספר הלימוד. כך למשל, אם אתם נדרשים לקרוא את הסוגייה של “סמכות מקומית” בספר “מערכת בתי המשפט”, ההמלצה שלנו היא לצפות תחילה בסרטון של המאמנת בנושא ומיד לאחר מכן לקרוא את הסוגיה בספר הלימוד.

לא משנה עם מי אתם לומדים לבחינה – נבחנים שמשלבים את המאמנת בתהליך הלמידה, לומדים פחות שעות בכל יום, נהנים מלימוד יעיל וממוקד, ובמבחן התוצאה זוכרים יותר. הרבה יותר!

באיזה אופן הסרטונים של המאמנת מותאמות לנבחנים עם הפרעות קשב וריכוז?

קורסי הוידאו שלנו פותחו בהתייעצות עם מומחים להפרעות של קשב וריכוז. כל סרטון במאמנת הוא רק בן 15 דקות – פרק הזמן האידיאלי לשמירה על קשב וריכוז.  מעבר לכך, הסרטונים כוללים התאמות נוספות. כך למשל, בסרטוני המאמנת אין  תצוגה של מרצה ושקף יחד – דבר המקשה על נבחנים המתמודדים עם אתגר הקשב והריכוז, אלא מרצה לבד ושקף לבד – לשמירה על ריכוז מקסימלי. בחרנו בפורמט של וידאו משום שהוא היעיל ביותר ללימוד עבור נבחנים מסוג זה, ואינו כולל תופעות המאפיינות שיעורי לייב כמו מרצה שמתחיל משפט ולא מסיים או נבחנים שמתפרצים עם שאלות.

למה הקורסים של המאמנת מותאמים לנבחנים בעלי אילוצי זמן?

שיטת הלימוד המקורית של המאמנת מאפשר להבין מהר ולזכור יותר. שיטת הלימוד היעילה חוסכת לנבחנים מאות שעות של הבנה ושינון ולפיכך היא גלגל הצלה עבור נבחנים עם אילוצי זמן. לנבחנים בעלי אילוצי זמן, אין אפשרות לבזבז זמן על הבנה ועל שיטות שינון לא יעילות. כמו כן, מאחר שעם ההצטרפות לאחד ממסלולי המאמנת, הקורסים נפתחים באופן מיידי, הרי שנבחנים עם אילוצי זמן יכולים להתחיל בלימוד מקדמי רגוע עוד בתקופת ההתמחות ובכך לצמצם פערים בהמשך הדרך.

שמעתי שבמאמנת יש גם כלים להתמודדות עם לחץ או חרדות מבחינות. איך זה עובד?

אנחנו מכירים בכך שחוסן מנטאלי הוא אחד הפרמטרים המרכזיים לשם הצלחה בבחינה ועל כן יש לנו אימוני חוסן מנטלי המבוססים על כלים של דמיון מודרך, P.L.N וחשיבה חיובית. נבחני המאמנת מתרגלים את האימון כדרך קבע, נהנים מתקופת לימוד רגועה יותר, ומגיעים לבחינת האמת כשהם סומכים על הידע שיש ברשותם, ויודעים שיש להם את כל מה שדרוש כדי לעבור את הבחינה בהצלחה.

עד מתי הקורסים פתוחים לצפייה?

ברכישת קורס בודד – הקורס נפתח לצפייה לאחר סיום תהליך התשלום  ולמשך 6 חודשים ממועד הרכישה.
במסלולי הלימוד הקורסים נפתחים לצפייה לאחר סיום תהליך התשלום ועד למועד בחינת הלשכה. במהלך תקופת הלימוד ניתן לצפות בסרטונים ללא הגבלה בכל רגע נתון.

באיזה אופן ספרי הליבה מסייעים להטמעה של החומר?

ספרי הליבה הם שני הספרים המרכזים את שקופיות הוידאו מהסרטונים. כדי להשיג למידה פעילה ואפקטיבית יותר, אנו ממליצים לשלב כתיבה בספרי הליבה, במקביל לצפייה בכל סרטון. נבחנים הפועלים באופן זה מדווחים על הטמעה חזקה לאורך זמן. אנו ממליצים לשלב את הכתיבה בספר הליבה הדיוני בשלב השינון של פרק הדין הדיוני, ואת הכתיבה בספר הליבה המהותי בשלב הלימוד הראשוני של פרק הדין המהותי.

איך ניתן לצפות בסרטונים לדוגמה?

נשמח מאוד שתתנסו בשיטת המאמנת! תוכלו להצטרף לקורס החינמי “הכירו את המאמנת” ולצפות במספר סרטונים לדוגמה. למעבר לקורס לחצו כאן. שלושה סרטונים לדוגמה נמצאים גם בדף הבית.

מדוע שיטת התרגול המקורית של המאמנת משפרת ביצועים בפתרון השאלות?

החלק האחרון של כל סרטון מוקדש לטובת תרגול בשיטת התרגול מקורית שפותחה על ידי עו”ד שירה וייסברגר – שיטת ה-TWIST & LEARN. לאחר שפתרנו שאלה והבנו מדוע חלופה מסוימת היא החלופה הנכונה, אנחנו שבים לאותה שאלה כשהפעם השתנה בה פרט שמשנה את המצג המשפטי, ובעקבותיו משתנה גם החלופה הנכונה. שיטת התרגול המקורית מאפשרת לנבחן להתבונן בסוגיה המשפטית מכמה זוויות, ובכך יישום הסוגיות השונות הופך מיישום מקובע ליישום אלסטי ומשפר פלאים את שיעור ההצלחה בפתרון שאלות. חשוב שתדעו שהשאלות במאמנת הן שאלות מקוריות בדרגת קושי גבוהה, וזאת כדי לא “לשרוף” שאלות מבחינות האמת.