הכירו את המאמנת

נעים מאוד, שמי שירה וייסברגר, עורכת דין מגשרת ומרצה, בוגרת תואר ראשון ושני במשפטים, בוגרת לימודי N.L.P, ובעלת ניסיון הוראה של למעלה מעשר שנים בהכנה לבחינות לשכת עורכי הדין. מעבר ללימוד מתמחים לבחינת ההסמכה, אני משמשת כמרצה מן החוץ במספר פקולטות למשפטים וביניהן: המסלול האקדמי המכללה למינהל, האקדמית נתניה, המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט, והמרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן.

אחת מההנאות הגדולות שלי היא לקחת חומר מורכב, לפצח אותו ולהגיש אותו באופן קליל ונעים. שמעתי לא מעט במרוצת השנים מסטודנטים ונבחנים: "לא ידענו שללמוד משפטים יכול להיות כל כך כיף ומצחיק" – אז זהו, שיכול גם יכול!

הקמתי את המאמנת מתוך ידיעה ברורה שפיצחתי שיטת לימוד ייחודית שתאפשר לנבחנים רבים לימוד חוויתי, קליל וזכיר, ומתוך תחושת שליחות לסייע לכמה שיותר נבחנים לעבור את בחינת הלשכה בהצלחה. אומרים לי הרבה שרואים שאני ממש אוהבת את מה שאני עושה. זה נכון. זאת זכות גדולה בעיניי לעסוק בדבר שמסב לי כל כך הרבה הנאה, ובדבר שאני באמת סבורה שאני עושה הכי טוב. אז כן, גם אחרי עשר שנים בתחום ואלפי עורכי דין שלקחתי חלק בהכשרתם, אני עדיין מתרגשת עד הגג מכל הודעת מעבר. איזה כיף!

שיטת הלימוד במאמנת

שיטת הלימוד במאמנת מבוססת על תיאוריות של הוראה ולמידה המבחינות בין רמות שונות של לימוד. רכישת ידע ושינונו ללא הבנה מעמיקה של החומר הנלמד, מגבילה את הנבחן ביכולות היישום והתרגום של החומר הנרכש. מתוך הכרה בכך ששלב ההבנה הוא השלב החשוב ביותר בתהליך הלימוד לבחינה, דגש רב בהרצאות ניתן על חשיפת הלוגיקה שמאחורי החוק, ומתן רציונאליים והסברים נרחבים על החומר הנלמד, כדי לסייע לנבחן לפתח הבנה מעמיקה ואף ביקורתית על ההסדרים הקיימים. המוטו שלנו הוא פשוט – כשאנחנו מבינים אנחנו גם זוכרים טוב יותר.

שיטת השינון במאמנת

רוב רובם של הנבחנים הלומדים לבחינת הלשכה משננים את חומרי הלימוד על ידי קריאה חוזרת של החומרים. עם זאת, ידוע לכל שחזרתיות היא כלי שינון המיועד בעיקרו לזיכרון לטווח קצר, ואינו כלי יעיל כאשר מדובר במסה אדירה של חומר לימוד כמו בבחינת לשכה.

שיטת השינון במאמנת מותאמת לזיכרון לטווח ארוך, ומבוססת על זיכרון חזותי ושמיעתי, ויצירת אסוציאציות מחומרי הלימוד. ההרצאות בקורסים השונים, משלבות מגוון של טכניקות זיכרון, בדמות משפטי מפתח, סיפורים העובדים על דמיון מודרך, המחשת סוגיות שונות באמצעות בובות (על קרמיט שלנו כבר שמעתם?), ובחלק מהמקרים גם שירים שחיברנו על חומרי הלימוד (תצחקו תצחקו, עוד תשירו איתנו יופי!).

ההרצאות בקורסי הוידאו כוללות שקפים גרפיים מעוצבים עם איורים צבעוניים, שמעבר לכך שיכניסו צבע ליום הלימוד שלכם ויגרמו לכם לחייך, יסייעו אף הם בתהליך הזיכרון החזותי.

שיטת התרגול במאמנת

לימוד מקיף ושלם חייב לכלול אלמנט יישומי ולכן החלק האחרון של כל הרצאה מוקדש לטובת תרגול. השאלות בהרצאות הן שאלות רב ברירה (אמריקניות) מקוריות ברמת קושי גבוהה, וכוללות מספר סוגיות משפטיות בכל שאלה, כדי לשקף את רמת השאלות בבחינות הלשכה במועדים האחרונים.

שיטת התרגול במאמנת היא שיטת ה-Twist & Learn, שיטה מקורית שפותחה על ידי עו"ד שירה וייסברגר, במטרה לשכלל את היכולות היישומיות של הנבחנים. בשיטה זו, לאחר פתרון השאלה בכל הרצאה, נשנה נתון או מספר נתונים בגוף השאלה אשר משפיעים על המצג המשפטי, כך שבעקבות שינויים אלו תשתנה החלופה הנכונה בשאלה. לעתים נעשה "טוויסט" אחד בכל שאלה, ולעתים מספר "טוויסטים", כך שלמעשה שאלה אחת הופכת למספר שאלות בכל הרצאה.

לשיטת ה- שלושה יתרונות מרכזיים:

  1. השיטה מסייעת להבנה מעמיקה יותר של החומר ולהפנמתו. במקום לשאול את עצמכם: רגע, ומה היה קורה אם הוא היה קטין?", או "רגע, ומה היה קורה אם זה היה לאחר שהנאשם כבר נתן את תשובתו לכתב האישום?", שיטת ה-Twist & Learn מספקת מענה שלם והרמטי לסוגיה המשפטית, ובכך תורמת להשרשת הסוגיה ולהטמעתה.
  2. השיטה מפתחת אצל הנבחן יכולת ירידה לפרטים ועמידה על דקויות בשאלות. בכך השיטה מסייעת לנבחנים אשר נוטים לפתור שאלות בפזיזות ולפספס פרטים חשובים, וכן תורמת לפיתוח גמישות מחשבתית אצל הנבחן.
  3. השיטה מפתחת יכולות יישומיות ברמה גבוהה, המאפשרות לנבחן ליישם ולתרגם את הידע שברשותו באופן נרחב. היישום המקובעהופך למה שאנו מכנים בשם 'יישום אלסטי'. יישום זה משפר באופן ניכר את יכולת ההתמודדות עם שאלות מורכבות, והוא רמת היישום הנדרשת כיום בבחינות הלשכה.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!
דילוג לתוכן