המאמנת יד ביד

"המאמנת יד ביד" הוא קורס ייעודי לנבחנים חוזרים. הקורס משלב בין הקניית ידע (באמצעות קורסי הוידאו הייחודיים של המאמנת), להקניית מגוון מיומנויות יישומיות ופסיכומטריות (באמצעות מפגשי הלייב בזום), להקניית חוסן מנטלי (באמצעות אימוני דמיון מודרך המבוססים על כלים של N.L.P וחשיבה חיובית). 

המפגשים מועברים ברובם על ידי המאמנת, עו"ד שירה וייסברגר. משתתפי הקורס נהנים מליווי מחבק ועוטף לאורך תקופת הלימוד, על ידי שירה וצוות הקורס. 

תכנית הלימוד בקורס המתפרשת על פני שלושה חודשים, היא תכנית גמישה ונושמת, המאפשרת לשלב עבודה תוך כדי. 

מוכנים לנצח? תנו לנו יד ובואו נצא לדרך!

חומרי הקורס

משתתפי הקורס יקבלו:

למה לא עברתי את הבחינה?

רוב הנבחנים שלא עברו את בחינת הלשכה השקיעו חודשים רבים של לימוד. הסיבה השכיחה לאי מעבר הבחינה לא טמונה בזלזול מצד הנבחן בתהליך הלימוד או ביכולות לא מספקות, אלא בלימוד לא אפקטיבי. לימוד זה, אשר לרוב מאופיין בחודשי לימוד רבים ובשעות לימוד ממושכות, מוביל בסופו של יום לרמת שליטה נמוכה ולא מספקת בסוגיות השונות. יתרה מכך, רוב הנבחנים משקיעים את עיקר מאמציהם בפרק הדיוני שדווקא בו הסיכוי לקטוף נקודה הוא הנמוך ביותר. בנוסף, במצב של פיגור בתוכנית הלימוד, רוב הנבחנים בוחרים לצמצם את הפער על ידי ויתור על תרגול של מטלות ניסוח, ובכך פוגעים בצורה ישירה דווקא בפרק בו ניתן לקטוף נקודות בקלות באופן יחסי.

גישתה של המאמנת

גישתה של המאמנת היא מיקוד בחומרי הלימוד של הפרק הדיוני, לצד שכלול המיומנויות הנדרשות בפרק המהותי ובפרק הניסוח – מתוך הכרה בכך שהשגת המיומנויות הנדרשות בשני פרקים אלו מבטיחה מעבר של כל בחינת לשכה, ללא תלות ברמת הקושי שלה.

פרק הניסוח המשפטי – לא צריך להיות בלשן או בעל יכולות כתיבה יוצאות דופן כדי להגיע ליעד ולקטוף 15 נקודות בפרק הניסוח. כל שצריך הוא היכרות עם מגוון מיומנויות וטכניקות, אשר מותאמות לסוג הכתיבה הייחודי הנדרש במטלת הניסוח בבחינה (במובחן מכתיבה אקדמית וכתיבה של עו"ד בפרקטיקה), וסיגול מספר עקרונות יסוד לכתיבה בהירה ומובנית. משתתפי הקורס יקבלו גישה לקורס הוידאו של הניסוח המשפטי הכולל חלק עיוני וחלק מעשי של תרגול מטלות כתיבה, זאת לצד מפגשי לייב ייעודיים שעניינם תרגול מטלות תוך שימת דגש על טכניקות לעמידה בפרק הזמן שמוקצה למטלה, וכן יקבלו בדיקה פרטנית ומשוב על מטלת ניסוח שכתבו.

הפרק המהותי – רמת שליטה גבוהה בחומרי הלימוד המשתייכים לדין המהותי, מתאפשרת על ידי ביסוס ההתמצאות בחוקים השונים. למאמנת ברור שהדרך הטובה ביותר לבסס התמצאות היא על ידי קריאה של חקיקה באופן ישיר. משתתפי הקורס יקבלו את קבצי החקיקה של המאמנת, אשר יהפכו עבורם לספרי הלימוד הטובים ביותר של הפרק המהותי. קריאת החקיקה תלווה בצפייה בקורסי הוידאו המשתייכים לדין המהותי,  ושיעורי הלייב יתמקדו בביסוס ושכלול מגוון מיומנויות הנדרשות בפרק זה.

הפרק הדיוני – הפרק הדיוני הופך לבלתי צפוי ממועד למועד, והוא הפרק שדורש את המאמץ הרב ביותר עבור כל נקודה. למעלה מעשר שנות ניסיונה של המאמנת הוכיחו לה בצורה הברורה ביותר כי דווקא מיקוד מוביל לתוצאות טובות יותר. משמע, נבחנים שקוראים מראש כמות חומר מצומצמת יותר ומגיעים בו לרמת שליטה גבוהה, מקבלים ציון גבוה יותר בפרק הדיוני לעומת נבחנים שקוראים כמות חומר גדולה. צפייה בקורסי הוידאו המשתייכים לדין הדיוני בליווי מפגשי הלייב המבוססים על תרגול והקניית מגוון מיומנויות יישומיות ופסיכומטריות, מבטיחים את רמת השליטה הנדרשת על מנת לקטוף כ- 25 נקודות בפרק הדיוני, ללא תלות ברמת הקושי של הפרק.  

תוכנית מפגשי הלייב

מפגש נושא
מפגש מס' 1 מפגש פתיחה (צפוי להיות פרונטלי)
מפגש מס' 2 התמצאות בחוקי הדין המהותי
מפגש מס' 3 ניסוח משפטי
מפגש מס' 4 התמצאות בחוקי הדין המהותי
מפגש מס' 5 התמצאות בחוקי הדין המהותי
מפגש מס' 6 התמצאות בחוקי הדין המהותי
מפגש מס' 7 ניסוח משפטי
מפגש מס' 8 מרתון תרגול דיוני
מפגש מס' 9 מרתון תרגול דיוני
מפגש מס' 10 מרתון תרגול דיוני
מפגש מס' 11 ניסוח משפטי
מפגש מס' 12 בחינת סימולציה (צפויה להיות פרונטלית)
מפגש מס' 13 פותרים ביחד – חלק א
מפגש מס' 14 פותרים ביחד – חלק ב
מפגש מס' 15 ניסוח משפטי
מפגש מס' 16 מפגש טיפים והכנה מנטלית לקראת הבחינה

*מועדי המפגשים יפורסמו בהמשך. ייתכנו שינויים בסדר, מספר ותוכן המפגשים. המפגשים הפרונטליים יתקיימו בכפוף להנחיות משרד הבריאות והמגבלות אשר תהיינה בתוקף באותו מועד.

עלות הקורס

עלות הקורס לנבחנים שרכשו במועד הקודם חבילה מרוכזת של קורסי הוידאו: 2,400 ₪

עלות הקורס ליתר הנבחנים: 2,600 ₪

*החזר כספי בעקבות קבלת השגות (מאחלים לכם מכל הלב!): עד לקבלת הספרים – החזר מלא (בקיזוז דמי ביטול בגובה 100 ש"ח). לאחר קבלת הספרים – החזר בגובה של 1,400 ש"ח). 

קורסי הוידאו שלנו

דמיון מודרך לחיזוק החוסן המנטלי

מנחה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
היום כבר ברור לכל שפעמים רבות מה שמכריע את הכף בבחינה הוא לא בהכרח רמת הידע של הנבחן אלא חוסנו המנטלי. האימון, בקולה המרגיע והעוטף של המאמנת, מבוסס על כלים של P.L.N וחשיבה חיובית, והוא שזור בהיגדים חיוביים ומעצימים שמטרתם לחלחל לתת המודע שלך, ולחזק את הביטחון ביכולת שלך לעבור את הבחינה. המלצתנו היא להאזין לקובץ אחת לשבוע לאורך תקופת הלימוד.

מיומנויות למידה ויישום

מספר הרצאות: 10
משך הקורס: כ- 2.5 שעות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
מתמודדים פחות טוב עם שאלות רב ברירה? הקורס הזה הוא בדיוק בשבילכם! מטרתו של הקורס היא לצייד את הנבחנים במגוון מיומנויות לפתרון שאלות רב ברירה, ולהציף את הליקויים היישומיים הנפוצים המאפיינים שאלות אלו ודרך ההתמודדות עמם. לצד אלו הקורס מקנה מגוון מיומנויות למידה הניתנות ליישום כבר מיום הלימוד הראשון.

קורס הזינוק

קורס ללימוד מקדמי עוד בתקופת ההתמחות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מרצה: עו"ד עדי שלם שיף
מידע נוסף
הקורס כולל מגוון הרצאות בנושאי ליבה בדין הדיוני, בדין המהותי ובניסוח המשפטי, לצד הרצאות מיומנויות למידה ויישום. הרצאות הקורס נבחרו בקפידה, ומטרתן לאפשר לנבחנים היכרות ראשונית עם חומר הלימוד, ולציידם בטכניקות לפתרון שאלות רב ברירה ומיומנויות למידה הניתנות ליישום כבר מיום הלימוד הראשון. תמונת הקורס מצורפת (איש מוזנק)

ניסוח משפטי

מספר הרצאות: 17
משך הקורס: כ-4 שעות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
מטרתו של הקורס היא להקנות לצופים בו את יסודות הכתיבה המשפטית הנדרשים לכתיבה בהירה ומובנית. שיטת הכתיבה הייחודית של המאמנת מבטיחה כתיבה מאורגנת ואפקטיבית, וזאת ללא תלות בסוג המסמך המנוסח. ההרצאות חולשות על שלושת ממדי הבדיקה ושזורות בדוגמאות רבות ובטיפים מנצחים. הקורס כולל תרגול של חמש מטלות מקוריות והרצאות פתרון מלוות בהסבר.

סדר הדין האזרחי

מספר הרצאות: 19
משך הקורס: כ- 4.5 שעות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
הקורס כולל מגוון סוגיות מרכזיות בתקנות סדר הדין האזרחי, התשע"ט-2018, אשר נכנסו לתוקף ביום 1.1.2021. הסוגיות הנלמדות כוללות בין היתר את הנושאים הבאים: ערעורים, סעדים זמניים, מומחים, בקשות ורשימת בקשות, שאלונים, גילוי ועיון במסמכים, קדם משפט, דיון מקדמי, דיון מהיר ועוד.

סדר הדין הפלילי

מספר הרצאות: 20
משך הקורס: כ- 4 שעות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
הקורס חולש על מגוון רחב של סוגיות ליבה וסוגיות מורכבות כגון: חלוקת הסמכויות בין התובעים, עיון בחומר הראיות, הסדר עבירות מין שבוצעו בקטינים, התיישנות עבירות ועונשים, סמכות הרשעה בעבירה שונה, חוק זכויות נפגעי עבירה ועוד.

דיני מעצרים

מספר הרצאות: 11
משך הקורס: כ- 3 שעות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
יש לכם סלט בראש עם כל מועדי המעצרים? הקורס הזה הוא בדיוק בשבילכם. 11 הרצאות שיעשו לכם סדר ויבססו את השליטה שלכם במועדים המרכזיים. הקורס מטפל במגוון סוגיות לרבות: חיפוש חיצוני ופנימי, מעצר שופט לפני הגשת כתב אישום, מעצר ללא צו שופט, מעצר עד תום ההליכים, מעצר מעורב, ערובה, ערר ועיון חוזר, ועוד.
הוצאה לפועל

הוצאה לפועל

מספר הרצאות: 14
משך הקורס: כ- 4 שעות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
רוב הנבחנים חווים קושי בנושא ההוצאה לפועל. החדשות הטובות הן שלאחר הצפייה בקורס התמונה תתבהר עבורכם, ושיעור ההצלחה שלכם בשאלות יעלה פלאים. הקורס סוקר מגוון סוגיות לרבות: עיקול מיטלטלין ועיקול אצל צד ג', עיקול מקרקעין, צו הבאה וצו מאסר, דרך ההשגה על הגורמים השונים, המסלולים המיוחדים ועוד.

חדלות פירעון של יחיד

מספר הרצאות: 9
משך הקורס: כשעתיים
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
הקורס מטפל במגוון סוגיות בעניינו של חייב יחיד המוסדרות בחלק ג לחוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי, התשע"ח-2018 וביניהן: בקשה לצו לפתיחת הליכים, מתן צו לפתיחת הליכים, הגבלות בתקופת הביניים, צו לשיקום כלכלי, הפטר ועוד. נושאי ההרצאות נבחרו בקפידה לאחר ניתוח מעמיק של השאלות במועדים האחרונים וזיהוי מגמות באשר לנושאים הנשאלים ביותר.

דיני ראיות

מספר הרצאות: 12
משך הקורס: כ- 3 שעות
מרצה: עו"ד עדי שלם שיף
מידע נוסף
דיני ראיות הוא נושא מורכב ומסועף הכולל פרטים רבים. מטרתו של הקורס היא לפשט את הסוגיות המרכזיות, ולתת מענה לסוגיות מורכבות הדורשות יכולות יישומיות ברמה גבוהה. הקרוס חולש על מספר סוגיות וביניהן:כשרות עדים, עדות מפי השמועה, חסיונות, עדות בעלי מוגבלויות, תעודות ועוד.

דיני חברות

מספר הרצאות: 14
משך הקורס: כ- 3.5 שעות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
הקורס סוקר מגוון סוגיות המוסדרות בחוק החברות, תשנ"ט-1999ובפקודת החברות (נוסח חדש), תשמ"ג-1983. נושאי ההרצאות נבחרו בקפידה לאחר ניתוח מעמיק של הבחינות האחרונות ואיתור מגמות באשר לנושאים הנשאלים ביותר.

דרכי ענישה

מספר הרצאות: 10
משך הקורס: כ- 3 שעות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
קורס זה מוקדש בעיקרו לטובת פרק ו' לחוק העונשין התשל"ז-1977 העוסק בדרכי ענישה. הקורס סוקר את הסימנים השונים לפי סדרם, ויוצא מגבולות החוק אל עבר פקודת המבחן, תשכ"ט-1969, חוק שחרור על-תנאי ממאסר, תשס"א-2001, וחוק טיפול בחולי נפש, תשנ"א-1991. קורס זה משתייך ככלל לדין המהותי, ולכן יש חשיבות רבה לעיון בחוק הרלוונטי תוך כדי הצפייה בהרצאות, משום שאנו סבורים שהיכרות באופן בלתי אמצעי עם דבר המחוקק היא המפתח להצלחה בחלק של הדין המהותי בבחינה.

דיני חוזים וחיובים

מספר הרצאות: 13
משך הקורס: כשלוש שעות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
דיני החוזים משתיכיים לענף המשפטי האזרחי העוסק בחיובים רצוניים. הקורס סוקר את ההוראות המרכזיות מכוח חוק החוזים (חלק כללי), תשל"ג-1973, חוק החוזים (תרופות בשל הפרת חוזה), תשל"א-1970, וכן יוצא מגבולות חוקים אלו אל עבר חוקים נוספים כגון: חוק הערבות, תשכ"ז-1967, חוק המחאת חיובים, תשכ"ט-1969 ועוד.

אתיקה מקצועית

מספר הרצאות: 11
משך הקורס: כ- 2.5 שעות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
אתיקה מקצועית הו נושא הדורש יכולות ישומיות ברמה גבוהה. לא אחת נבחנים טועים בשאלות בנושא על אף שהם שולטים בסוגיה המשפטית, ואף במצב בו הכלל הרלוונטי ניצב לנגד עיניהם. מסיבה זו ממש הדגש שניתן בהרצאות הקורס הוא על מתן כלים יישומיים להתמודדות עם הסוגיות השונות, תוך מתן דוגמאות רבות המקלות הן על ההבנה והן על היישום. הקורס מספק מענה הן בחלק הדיוני והן בחלק המהותי וחולש על מגוון סוגיות לרבות:עורכי דין זרים, סיום חברות בלשכה והליכי ערעור, כללי דירקטורים בחברה ציבורית, ניגוד עניינים ועוד.

דיני קניין

מספר הרצאות: 14
משך הקורס: כ- 3 שעות
מרצה: עו"ד שירה וייסברגר
מידע נוסף
נושאי ההרצאות נבחרו בקפידה לאחר ניתוח מעמיק של השאלות בדיני קניין במועדים האחרונים וזיהוי מגמות באשר לנושאים הנשאלים ביותר. הקורס מטפל במגוון סוגיות וביניהן: זכויות במקרקעין, בתים משותפים, הערת אזהרה, פירוק שיתוף, עסקאות נוגדות במקרקעין ובמיטלטלין, תקנת השוק במקרקעין ובמיטלטלין ועוד.

תרגילי תנועה לשיפור יכולת הריכוז והלמידה

מדריכה: עו"ד עדי שלם שיף
מידע נוסף
תנועה עוזרת לגוף שלנו להיות במצב האופטימלי שלו, ובכך גם לנפש שלנו, וכשהגוף והנפש במצב האופטימלי, אנחנו מפיקים מהלמידה שלנו הרבה יותר. את התרגילים הייחודיים מעבירה עו"ד עדי שלם שיף, שמעבר להיותה מרצה ומפתחת תוכן במאמנת, משמשת גם כמדריכת פילאטיס, וכמטפלת מוסמכת בשיטת הקינסיולוגיה החינוכית – שיטת טיפול מעשית ודינמית, העובדת על הפגת והרגעת מתחים ולחצים על ידי תנועה.

מערכת בתי המשפט

מספר הרצאות: 13
משך הקורס: כ- 3 שעות
מרצה: עו"ד עדי שלם שיף
מידע נוסף
מערכת בתי המשפט הוא נושא מאתגר ואקלקטי, המצריך שליטה בפרטים רבים. מטרתו של הקורס היא לפשט את הנושאים המרכזיים שבו, תוך עמידה על הרציונליים בבסיס ההוראות השונות, ומתן שפע של טיפים לזכירת החומר. הנושאים הנלמדים בקורס מגוונים וכוללים בין היתר את נושא המותבים, בית המשפט לעניינים מנהליים, בוררות, כפיית ציות ופקודת ביזיון בית המשפט, המחלקה הכלכלית ועוד.

תוכן עניינים

לקבלת פרטים על קורס המאמנת יד ביד השאירו פרטים

    למידע נוסף השאירו פרטים

      דילוג לתוכן