מרתון המאמנת לקראת מועד דצמבר 19

מרתון המאמנת הוא מרתון לימודים המתפרש על פני ארבעה ימי לימוד. במסגרת המרתון נטפל בשלושה מישורים במקביל: ידע, יישום ומיומנויות. יום המרתון השלישי יוקדש לטובת בחינת סימולציה בדרגת קושי גבוהה, כולל מעבר משותף על שאלות נבחרות.

מישור הידע

במסגרת המרתון נסקור סוגיות מרכזיות במבט בלמעלה, תוך יצירת חתכי רוחב, הן בתוך הנושא עצמו (פנים השוואתי) והן בהשוואה לנושאים אחרים (חוץ השוואתי).

רוב הנבחנים מגיעים לבחינת הלשכה כאשר עיקר הלימוד שלהם בבית נעשה בדרך של לימוד פר נושא, דבר אשר מצר את שדה הראייה של הנבחן, ומקשה עליו לראות את התמונה הרחבה יותר. בשלב הלימוד המתקדם בו יתקיים המרתון, יש חשיבות רבה לפיתוח היכולת ההשוואתית בין סדרי הדין השונים, ופיתוח היכולת של הנבחן להתבונן במבט ממעוף הציפור על סוגיות רוחב שונות. במסגרת המרתון תילמדנה סוגיות מגוונות הן מהדין הדיוני והן מהדין המהותי, וכן יוקדש חלק נפרד לניסוח המשפטי, בו נצטייד בכללי מפתח מרכזיים לכתיבה בהירה ויעילה.

המישור היישומי

לצד הקניית הידע, נפעל במישור חשוב לא פחות והוא המישור היישומי. נבחנים רבים מגיעים לבחינת לשכה עם רמת ידע מספקת, אך עם יכולות יישומיות שאינן מפותחות מספיק, ואשר ברגע האמת מונעות מהם לתרגם את הידע שברשותם לסימון החלופה הנכונה. במסגרת המרתון נתרגל עשרות שאלות רב ברירה, נציג את הכשלים היישומיים הנפוצים ודרך ההתמודדות עמם, ונתחקר שאלות אמת מהבחינות האחרונות כדי להבין יחד מה גרם לנבחנים לטעות בהן. מטרתם של כל אלו היא לשכלל באופן משמעותי את היכולות היישומיות של הנבחנים, ולהבטיח שבכל רמת ידע נתונה, הנבחן יוכל להביא לידי ביטוי את מלוא הידע שיש ברשותו.

מישור המיומנויות

בחינת הלשכה במתכונתה הנוכחית מצריכה בנוסף לידע וליכולות יישומיות, מיומנויות מגוונות להתמודדות עם שאלות במצב של חוסר ידע. נקודת המוצא היא שלא נוכל לשלוט בכל החומר, ואף לא קרוב לזה, ולכן יש חשיבות רבה לקבלת כלים פרקטיים אשר מטרתם להפוך את השאלות "האבודות" לשאלות עבירות, ובחלקן אף לשאלות מתנה. הקניית המיומנויות תיעשה תוך התאמת מגוון המיומנויות לשלושת חלקי הבחינה.

תוכנית המרתון

ארבעת ימי המרתון יתקיימו בסמינר הקיבוצים בתל אביב (הפקולטה לאמנויות, רח' שושנה פרסיץ 3 תל אביב).

  • 21.11 יום ה': דין דיוני – אזרחי + פלילי (בין השעות 09:30 -17:00)
  • 22.11 יום ו': דין מהותי – בסיסי + מתקדם (בין השעות 08:30 -14:30)
  • 28.11 יום ה': בחינת סימולציה (בין השעות 09:30 -17:00)
  • 29.11 יום ו': ניסוח משפטי + מיומנויות (בין השעות 08:00- 15:00)

מתנה לכל משתתף

כדי שתגיעו לבחינה בהלך הרוח הנכון, חזקים יותר מתמיד ומלאי ביטחון, משתתפי המרתון יקבלו בחינם את אימון הדמיון המודרך של המאמנת, לחיזוק החוסן המנטאלי – קובץ אודיו לשמיעה חופשית עד למועד הבחינה.

עלות

מחיר לרישום מוקדם עד ליום 31.10.19 – 670 ש״ח

החל מיום 1.11.19 – 850 ש״ח

יש לכם שאלות נוספות?

פשוט דברו איתנו 054-5723224

* מספר המקומות מוגבל. הבטיחו את מקומכם בהקדם.

** ייתכנו שינויים במועדי המרתון וכן במיקום השיעורים.